Jubileusz 70 - lecia. Część artystyczna. Zwiedzanie szkoły. Bal Absolwenta. 2014

CZĘŚĆ III

JUBILEUSZ 70 - LECIA. CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA.

ZWIEDZANIE SZKOŁY. BAL ABSOLWENTA. 2014

Część artystyczna

Rozpoczęła się wystąpieniem zespołu wokalno – instrumentalnego prowadzonego przez Pana Adama Mościckiego. Zespół w składzie:

Edyta Rajecka, Aneta Mazur, Konrad Tworkowski i Martyna Rokicka

wykonał trzy utwory muzyczne, w tym ,,Niepewność” Adama Mickiewicza, w aranżacji Marka Grechuty, ,,Powrócisz tu” Ireny Santor i ,,Ale to już było” Maryli Rodowicz.

Szkolny teatr ,,Mniejsza Kaprys o To” zaprezentował fragment spektaklu ,,Z wieszcza Adama” opartego na balladach Adama Mickiewicza. Skład zespołu teatralnego tworzyli absolwenci naszego Liceum:

Szymon Fiedorek, Sylwia Koczan, Marcin Tracikowski, Radosław Zaremba, Milena Dworakowska, Angelika Jankowska.

Zwiedzanie Szkoły

,,Przeżyjmy to jeszcze raz.”

Po uroczystościach na sali gimnastycznej prowadzący Adam Karasiewicz zaprosił zebranych gości do:

- odnalezienia siebie w tablo szkolnym udokumentowanych  roczników absolwentów,

- przypomnienia nauczycieli uczących w historii szkoły,

- obejrzenia wystawy starych, zabytkowych i współczesnych zegarów Księdza Kanonika Jana Grochowskiego,

- zwiedzenia Szkolnej Izby Pamięci,

- odszukania swojej klasy i siebie w kronikach szkoły na  pierwszym piętrze

- spotkań w dawnych pracowniach.

Wszystkich zebranych prowadzący zaprosił na poczęstunek.

Absolwenci i Goście Honorowi  mogli swoje wrażenia z tak ważnego dnia upamiętnić w Księdze Jubileuszu. Zaproszeniem do wpisu była parafraza słów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego:

,,Dostojny Gościu! Ocal swój ślad od zapomnienia.”

Spotkanie w Dworku Rutkowskich

Atmosferę  ,,spotkania po latach”  najlepiej odzwierciedla galeria zdjęć.

Relację z Uroczystości Nadania Imienia Szkole i Jubileuszu 70 – lecia zakończą słowa piosenki  Ireny Santor:

,,Powrócisz tu”

Opracowały:

Dorota Roman i Joanna Gradkowska

Zdjęcia:

Mariusz Kamiński i Miłosz Perkowski

Poniżej prezentujemy listy nadesłane na adres Liceum

z okazji Jubileuszu.

Warszawa 21.06.2014 r.

W  DRUGIM ROKU PO WOJNIE

MIAŁAM ZASZCZYT BYĆ CZŁONKIEM

PEDAGOGICZNEGO ZESPOŁU

SZKOŁY GIMNAZJUM I LICEUM

OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W ŁAPACH

JAKO NAUCZYCIELKA

JĘZYKA FRANCUSKIEGO

BYŁAM WÓWCZAS NAJMŁODSZA .

SZKOŁA BYŁA OŚRODKIEM KULTURY

ORGANIZUJĄCYM RÓŻNE IMPREZY ARTYSTYCZNE,

PRZEDE WSZYSTKIM KONCERTY.

ŻYCZĘ TEJ WSPANIAŁEJ SZKOLE,

AKTUALNIE  I LICEUM

OGÓLNOKSZTAŁCĄCEMU W ŁAPACH,

KTÓRA WYDAŁA WIELU WYBITNYCH LUDZI

DALSZYCH SUKCESÓW

I SWOBODNEGO ROZWOJU.

ODRĘCZNY   PODPIS  AUTORKI  LISTU

HALINA POPŁAWSKA

Szanowny Panie Dyrektorze!

Tej właśnie szkole zawdzięczam wszystko, co osiągnąłem w życiu.

Jeżeli mój list zasługuje na przeczytanie go wszystkim uczestnikom zjazdu – proszę o to!

Nauczono mnie w tej szkole szacunku dla innych narodów i wyznań.

Wspaniali nauczyciele wpoili w mój umysł ogromne uznanie dla narodów europejskich.

Dziękuję więc mym polonistom, Pani od geografii (nie poszedłem na paleontologię), Pani Mroczek – za odpowiednie traktowanie trudnej historii, Panu Górskiemu za wspaniały świat fizyki, matematykom – za pokazanie mi poezji matematycznej, polonistom dziękuję jeszcze raz za to, że podobno do dziś mówię czysto polsku, Pani od biologii – zapewne wybaczyła mi głupie żarty!

Dziękuję i pozdrawiam mych wszystkich kumpli i przede wszystkim – te nasze wspaniałe dziewczyny. Bardzo żałuję, że nie mogę tam być z Wami!

Bawcie się dobrze!!

Ziutek z Budapesztu