I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach
http://lo-lapy.superszkolna.pl

23 stycznia 2015 17:07 | Aktualności

"Wiem dlaczego wybieram" - głosuj świadomie wszystko zależy od Ciebie......

                                  W piątek 23 stycznia 2015 r. w godzinach porannych na miejskim targowisku w Łapach odbyła się kolejna akcja w ramach projektu "Wiem, dlaczego wybieram" pod patronatem  fundacji Innowatorium. Przypominamy, że głównym celem projektu jest kształtowanie świadomych postaw obywatelskich.

Organizacji i realizacji happeningu podjęły się dziewczęta klasy IC z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach.

Dziewczęta w koszulkach z logo fundacji, na tle transparentu z hasłem ,,Głosuj świadomie, wszystko zależy od Ciebie”,  zatańczyły "Macarenę".

Grupa młodych obywatelek osiągnęła zamierzony  cel -  inicjatywa wzbudziła ogromne  zainteresowanie Łapskiej społeczności.

Wokół tancerek (Róży, Emilki, Magdy, Julii, Oli, Karoliny, Eweliny, Martyny, Weroniki) szybko zgromadził się ,,tłum ciekawskich”. Przez megafon uczennica Ola poinformowała o zamierzonym celu projektu – świadomym uczestnictwie w wyborach.

Mieszkańcy naszego miasta podchodzili, pytali, chcieli dowiedzieć się więcej. Dosyć chętnie odpowiadali na pytania  ankieterki Alicji. Ich aprobata i zadowolenie wynikały przede wszystkim z tego, że organizacji takich akcji podjęli się młodzi ludzie - a przecież to od nich zależeć powinna przyszłość nie tylko miasta, ale także naszego kraju. Zadowolone z występu i usatysfakcjonowane reakcją mieszkańców uczennice po raz kolejny przy realizacji tego projektu uświadomiły sobie ważność wyborów i zaangażowania w życie publiczne.

Cała akcja trwała tylko chwilę (może 5 minut), ale ,,poruszyła” całe targowisko. 

Opiekun grupy - wychowawczyni klasy IC - Joanna Gradkowska

Szkolny fotograf Miłosz z IIC utrwalił występ.

Trener Mateusz z fundacji Innowatorium również wspierał dziewczęta.