I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach
http://lo-lapy.superszkolna.pl

29 marca 2017 09:11 | Aktualności

XX Łapski Tydzień Teatru 2017

 

 

 

                                                   Od 26 marca trwa XX Łapski Tydzień Teatru. Na deskach łapskiej sceny zaprezentowali się: Teatr Kaprys z premierowym spektaklem ,,Cieńka, leńka, konopieńka”. Reżyserem przedstawienia, które powstało na podstawie ,,Konopielki” autorstwa Edwarda Redlińskiego, jest nauczyciel I LO pan Adam Karasiewicz.

Widowisko teatralne przeniosło nas do dawnych czasów. Opowiada ono o mieszkańcach wsi Taplary (okolice Suraża), którzy opierają się nadchodzącym rewolucjom, nowym technologiom. Aktorzy idealnie oddali klimat ubiegłych lat, pozwalając aby widownia wraz z nimi przeżywała perypetie Handzi i Kaziuka oraz reszty mieszkańców. Spektakl pokazał, że czasami upór bywa niepotrzebny, a świat nie stoi w miejscu. Historia osób zamieszkujących Taplary, obrazuje i przybliża problemy, wierzenia ludzi minionych lat. Pielęgnowanie przeszłości i przekazywanie jej młodszym pokoleniom to bardzo ważna misja, z którą Teatr Kaprys poradził sobie idealnie. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.


Kolejnego dnia zaprezentowały się Teatry Nie Wnikaj oraz Na Forum. Pierwszy z nich zaprezentował premierowe przedstawienie pt. ,,O dwóch nieznośnych gnomach”. Młodzi aktorzy swoją grą i śpiewem pokazali, że teatr nie jest stworzony tylko dla dorosłych, może nie tylko bawić, ale i edukować.

Teatr Na Forum zaprezentował przedstawienie pt. ,,Olimp”. Inscenizacja, pomimo że przeniesiona w realia starożytnej Grecji, pokazywała teraźniejszość w krzywym zwierciadle.

We wtorek odbyło się spotkanie z aktorką Anną Seniuk pt. ,,Nietypowa baba jestem”.

Przed nami jeszcze cztery dni artystycznych doznań. Cała łapska społeczność z niecierpliwością czeka na więcej. Kultura jest nieodzownym elementem rozwoju każdego człowieka, dlatego zachęcamy do udziału w XX Łapskim Tygodniu Teatru. ZAPRASZAMY!

Na deskach teatru zaprezentują się m.in.:

- 29.03.2017r. (godz. 19:00) – Teatr Mniejsza Kaprys o To - Giovanni Boccacio „Opowieści Giovanniego B.” , reż. Adam Karasiewicz oraz Teatr Kaprys Gim „Bajka o brzydkiej królewnie” wg Władysława Sikory, reż. Adam Karasiewicz. Kostiumy: E. Stranc, E. Łapińska. PREMIERA

- 30.03.2017r. (godz. 19:00) - Teatr Kaprys „Przypadki Antoniego C.”, reż. Adam Karasiewicz oraz Teatr Kaprys M 2 „Odcienie ”, reż. Radosław Zaremba. PREMIERA

Dąbrowska Joanna