27 kwietnia 2017 21:00 | Aktualności

Uroczyste pożegnanie maturzystów 2017

27 kwietnia 2017r. odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów połączone wraz z wywiadówką. Wszystkich obecnych na sali gorąco przywitał pan dyrektor Dariusz Wincenciak, który w swoim przemówieniu zwrócił się do najważniejszych osób – trzecioklasistów opuszczających progi I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach – z radami na przyszłe dorosłe życie.

Kolejnym mówcą była przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Perkowska. Jej słowa zwróciły uwagę przyszłych studentów na to, iż koniec szkoły nie wiąże się tylko i wyłącznie z podjęciem nauki w innej, ale i z najdłuższymi wakacjami, które powinni dobrze wykorzystać.

Jako ostatni głos zabrał przedstawiciel uczniów klas trzecich Piotr Solarski. W swoim przemówieniu zawarł on podziękowania skierowane do dyrektora, nauczycieli, rodziców, kolegów oraz podkreślił korzyści płynące z nauki w I Liceum Ogólnokształcącym w Łapach. Jego słowa spotkały się z aprobatą maturzystów.

Kolejnym punktem wydarzenia było przekazanie pocztu sztandarowego uczniom klas II. W akompaniamencie zespołu prowadzonego przez panią Kingę Guzowską, przedstawiciele pocztu klas maturalnych powierzyli tę funkcję następcom.

W czasie akademii nagrodzeni nagrodami książkowymi zostali uczniowie wzorowi zarówno pod względem nauki jak i zachowania. Maturzyści godnie reprezentujące szkołę w zawodach sportowych, reprezentanci Samorządu Uczniowskiego oraz Teatru otrzymali statuetki.

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych odbyła się uroczysta Gala Wincentów, którą w tym roku poprowadzili Julia Perkowska wraz z Maciejem Czerklańskim.  Nagrodzonymi w niebywałych kategoriach zostali wychowawcy klas trzecich: pani Alicja Saeed (IIIa), Wioletta Swisłocka – Gajdowska (IIIb) oraz Joanna Gradkowska (IIIc). Uczniowie tych klas w niezwykły, humorystyczny sposób pożegnali najbliższych im nauczycieli.

Następną częścią ceremonii pożegnalnej były: występ zespołu pod dyrekcją pani Kingi Guzowskiej oraz Teatru Kaprys Mniejsza o To we własnej interpretacji ballady Adama Mickiewicza ,,Świtezianka” w reżyserii nauczyciela Liceum pana Adama Karasiewicza . Zarówno chórzyści jaki i aktorzy zapewnili gościom niezapomniane artystyczne doznania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie ceremonii i dbali o jej prawidłowy przebieg oraz tym, którzy ugościli wszystkich smacznymi wypiekami.

Trzecioklasistom opuszczającym próg I Liceum Ogólnokształcącego życzymy wszystkiego co najlepsze, matury napisanej na 100%, dostania się bez problemu na wymarzone studia, udanych wakacji. Mamy nadzieję, iż jeszcze nie raz odwiedzicie mury tej szkoły, by wraz z nauczycielami i młodszymi kolegami odświeżyć wspomnienia.

Do zobaczenia....

Pożegnanie Uczniów klas trzecich 2017