AAA
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach

Aktualności

13 września 2017 21:08 | Aktualności

Wakacyjne wspomnienia z teatrem w tle 2017

 

 


                                                             Eh! Choć już jakiś czas po wakacjach, to wspomnienia ciągle powracają. Zwłaszcza te miłe, a ich dostarczył letni festiwal teatralny „Kalejdoskop”, który w tym roku odbywał się w Gardzienicach. Tam właśnie wybrała się nasza licealna grupa teatralna. Klimat i nastój tego kultowego miejsca na mapie teatralnej Polski i Europy wywarł ogromne wrażenie na naszych aktorach. Dlatego już sam fakt, iż na kilku gardzienickich scenach obywał się Młodzieżowy Festiwal Teatralny „Kalejdoskop”, był dla naszej grupy wydarzeniem wyjątkowym.


      Młodzież korzystała z gościnności gospodarzy i uroku całego kompleksu artystyczno – pałacowego. Uczestniczyła także w interesujących warsztatach z cheironomii, czyli antycznej sztuki gestu powiązanego ze słowem, prowadzonych przez gardzienickich artystów, którzy są znakomitymi rekonstruktorami greckiego teatru antycznego. Odtwarzają muzykę, śpiew, a nawet instrumenty antyczne. Była to więc także żywa lekcja literatury, okraszona brawurowymi realizacjami scenicznymi fragmentów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego oraz „Elektry” Eurypidesa w wykonaniu OPT Gardzienice.


      Wyjazd był bardzo  udany, bo oprócz wrażeń artystycznych, teatr Kaprys ze spektaklem „Z Pieśni wzięte” według ballad Adama Mickiewicza zdobył II nagrodę festiwalu, zaś Maciej Czerklański i Natalia Raciborska otrzymali odpowiednio nagrodę i wyróżnienie aktorskie przeglądu.


      I choć wakacje się skończyły, to takie wspomnienia bardzo motywują do pracy w nowym roku szkolnym, nad nowymi spektaklami.Przeczytano: 261 razy. Wydrukuj|Do góry

Wakacyjne wspomnienia z teatrem w tle 2017