16 października 2017 15:08 | Aktualności

Wieczór poezji „Żeglujące liście” 2017

11 października 2017 roku uczniowie i rodzice mieli możliwość  uczestniczyć w wieczorze poetyckim „Żeglujące liście”. Transmisję spektaklu słowno-muzycznego można było oglądać na żywo na kanale 1LOLAPY YouTube, co pozwoliło wszystkim uczniom i ich rodzicom zapoznać się z tym ciekawym przedsięwzięciem. Widowisko zostało przygotowane pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego i opiekuna Teatru Mniejsza Kaprys o To Pana Adama Karasiewicza.

Młodzi artyści: Natalia Raciborska, Aleksandra Łapińska, Maciej Czerklański, Jakub Jeneralczuk, Maciej Jabłonowski to uczniowie i absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach, a także osoby sympatyzujące ze szkołą.

Można więc stwierdzić, że literatura „łączy i jednoczy”. Budujące i ciekawe jest, że to właśnie młodzi wykonawcy sami wybrali „słowo”, które recytowali, czytali, wyśpiewali. Ich wybory są nader imponujące. Nie zabrakło strof patrona szkoły Adama Mickiewicza, wierszy klasyków Cypriana Kamila Norwida, Juliana Tuwima czy Zbigniewa Herberta. Okazało się , że ich „gusta czytelnicze idą z duchem czasu”, że sięgają też do ambitnej literatury współczesnej, np. do twórczości Karola Maliszewskiego.

Wieczór poetycki zakończył się etiudą na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego w wykonaniu grupy aktorów Teatru Mniejsza Kaprys o To w składzie: Patrycja Bagińska, Natalia Perkowska, Urszula Perkowska, Anna Butkiewicz, Piotr Solarski, Jakub Jeneralczuk, Karol Bagiński.

Skupienie uczniów i rodziców, wymowna cisza, a potem burzliwe oklaski i podziękowania opiekunowi i artystom potwierdzają, że „pieśń ujdzie cało”.

Wszystkim zaagażowanym w przygotowanie uroczystości serdecznie dziękujemy. Dzięki Wam mogliśmy przeżyć wspaniałe i niezapomniane chwile.

Wieczór poezji 2017