30 października 2017 12:28 | Aktualności

Poezja w czasach niepoetyckich, czyli STROFY, KTÓRE ZBŁĄDZIŁY POD STRZECHY 2017

Każda epoka posiada własne cele. Wydaje się, że w dobie komputerów i smartfonów zainteresowanie młodzieży literaturą, a szczególnie poezją i do tego romantyczną, brzmi jak ponury żart. Nic bardziej mylnego!

Dowodem na to, że da się poezję uczynić elementem przyjaznym w życiu ucznia stała się I EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Strofy, które zbłądziły pod strzechy”- poświęconego poezji Adama Mickiewicza - patrona naszej szkoły oraz  innych twórców epoki romantyzmu. Celem konkursu było przybliżenie postaci wieszcza, a także przywrócenie poezji romantycznej należnego jej miejsca w pamięci potomnych.

Do rywalizacji o laur zwycięzcy pod czujnym okiem i uchem JURY i gościnnym dachem I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach przystąpili młodzi adepci sztuki oratorskiej w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja z Łap, Płonki Kościelnej, Sokół, Szepietowa, Uhowa i Suraża.

Oceniający wykonawców mieli nie lada problem z wyłonieniem najlepszych, bo umiejętności młodych recytatorów -to „ edukacja skrojona na dobrą miarę”. Ostatecznie dokonano wyboru.

Laureatami konkursu zostali :

w kategorii - szkoły podstawowe

Gabriela Stypułkowska – I miejsce

Zuzanna Kłosko – II miejsce

Natalia Kulwicka – III miejsce

Aleksandra Bajda - wyróżnienie

w kategorii – gimnazja

Hanna Pochodowicz – I miejsce

Dominika Łapińska – II miejsce

Magdalena Porowska – III miejsce

Kamil Sawicki - wyróżnienie

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie konkursu.

Poezja w czasach niepoetyckich, czyli STROFY, KTÓRE ZBŁĄDZIŁY POD STRZECHY 2017

Dopalacze