AAA
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach

Aktualności

07 listopada 2017 22:16 | Aktualności

Wyjazd młodzieży naszego Liceum do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku 2017

 

 

 

                                      „Sztuka trwa długo, życie krótko”. (Hipokrates)


     Sztuka powinna być obecna w życiu każdego człowieka, zwłaszcza młodego człowieka. Sztuka uszlachetnia, prowokuje do myślenia, wzrusza, uczy, bawi … Młodzież i nauczyciele naszego Liceum doskonale zdają sobie z tego sprawę i dlatego corocznie organizowane są wyjazdy do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

    W dniu 7 listopada uczniowie klas  1a, 2a, 2b, 2c   ze swoimi wychowawczyniami mieli przyjemność podziwiać  musical pt. „Doktor Żywago”. Jest to polska premiera adaptacji powieści Borysa Pasternaka, nagrodzonej literackim Noblem. To jedna z najpiękniejszych w literaturze światowej opowieści o miłości.

Trudno powiedzieć, co bardziej zachwyciło młodzież – szokująco realistyczna scenografia, za którą odpowiada Marian Napierała, czy przejmująca muzyka Lucy Simon. Spektakl „Doktor Żywago” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego z pewnością można podsumować, iż „każde doskonałe dzieło sztuki jest moralnym postępem ludzkości”, jak twierdził Ludwig von Beethoven.

Musical „Doktor Żywago” był inspirującym przeżyciem, zachęcającym do obcowania ze sztuką.

Szczególne podziękowania należą się Pani Katarzynie Kulwickiej, której bardzo zależy na tym, aby młodzież naszego Liceum miała kontakt z prawdziwą sztuką. 

Przeczytano: 311 razy. Wydrukuj|Do góry

Wyjazd młodzieży naszego Liceum do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku 2017