28 listopada 2017 22:50 | Aktualności

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa 2017

5 zespołów uczniów naszej szkoły przystąpiło do projektu „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa - SIGG”, organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Celem projektu jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy. Każdy zespół otrzymał do dyspozycji wirtualne środki w kwocie 30 000 zł. W trakcie SIGG zespoły inwestują posiadane środki, starając się je pomnożyć. Przedmiotem wirtualnych inwestycji są akcje spółek, ETF-y i kontrakty terminowe notowane na GPW.

Uczniowie uczestniczą również w kursie e-learingowym, gdzie mają możliwość poznawania tajnik funkcjonowania giełdy i zasad inwestowania.

20 najlepszych zespołów weźmie udział w finale, który odbędzie się w kwietniu w Sali Notowań GPW w Warszawie.

Trzymamy kciuki za Nasze Zespoły.

Zdjęcia:

Dopalacze