AAA
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach

Aktualności

08 grudnia 2017 09:35 | Aktualności

Integracyjny wyjazd do Warszawy 2017

 
                                                   Młodzież naszych szkół – I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Łapach  i Niepublicznego Gimnazjum w Łapach wraz z opiekunami  postanowiła „oderwać się” od szkolnej, codziennej i , cóż tu mówić, trudnej rzeczywistości.

  Wybraliśmy się do Warszawy. Plan wycieczki okazał się niezwykle ciekawy. Ogromne wrażenie  na wszystkich uczestnikach zrobiła Niewidzialna Wystawa. Pierwszy raz spotkaliśmy się z takim rodzajem sztuki, można z pewnością zasugerować, że to  doświadczalna lekcja empatii . Spacer po warszawskich  Łazienkach  o każdej porze roku wywołuje niesamowite wrażenia. Zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa było również interesującym powrotem do przeszłości. Czas wolny w Złotych Tarasach to dla młodych ludzi wciąż „fajna” teraźniejszość, zwłaszcza w  Świątecznej Bożonarodzeniowej aurze.

  Punktem kulminacyjnym był musical „Piloci” w Teatrze Muzycznym Roma. Warta przeżycia piękna lekcja polskiej historii z okresu II wojny światowej. Scenografia, doskonała obsada, przejmujący scenariusz z wątkiem miłosnym, no i oczywiście przepiękna muzyka – tworzą spektakl, który każdy z nas uznał za niezapomniane duchowe doświadczenie. Pogoda okazała się przyjazną atrakcją wycieczki.

  Wróciliśmy usatysfakcjonowani i z przeświadczeniem, że nie zmarnowaliśmy  czasu. Na pewno było warto. A może tak zaplanować kolejny taki dzień?Przeczytano: 485 razy. Wydrukuj|Do góry

Integracyjny wyjazd do Warszawy 2017