12 grudnia 2017 19:43 | Aktualności

Uroczyste podsumowanie powiatowego współzawodnictwa sportowego 2017r

9 grudnia 2017r w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach odbyło się podsumowanie powiatowego współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2017r. w którym I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach zajęło II miejsce.

Od stycznia do grudnia zawodnicy szkół ponad gimnazjalnych tj. I LO Łapy, ZSM Łapy, Liceum Plastyczne Supraśl, ZS Michałowo, ZS Czarna Białostocka rywalizowali w dyscyplinach sportowych  by wypaść jak najlepiej. Pomysłodawcą tej rywalizacji jest Starostwo Powiatowe w Białymstoku, które  widzi potrzebę uprawiania sportu przez młodzież, zadbało również o zakup medali po każdych rozegranych zawodach, a na podsumowanie przeznaczyło środki finansowe na zakup sprzętu sportowego dla najlepszych szkół.

Młodzież uczestniczyła w dyscyplinach sportowych tj. piłka nożna ,,futsal’’, piłka siatkowa chł. i dz., tenis stołowy chł i dz., lekkoatletyka halowa chł i dz. koszykówka, szachy chł i dz., piłka nożna,, orlik’ i uzyskane miejsca zdecydowały o punktacji drużynowej szkół.

Wynik końcowy:

I miejsce – ZSM Łapy – 57pkt.

II miejsce - I LO Łapy – 50pkt

III miejsce – ZS Michałowo - 47,5pkt