SERDECZNIE WITAMY ::ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW::WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

12 grudnia 2017 14:59 | Aktualności

Turniej „SMART GIMNAZJUM” 2017

Dlaczego ryby żyjące w akwariach giną w ciepłej wodzie? Ile wynosi przyspieszenie bolidu podczas zwiększania prędkości? Jaki kąt tworzą wskazówki zegara, gdy wskazuje godzinę 9.20 ? Co znaczy tytuł utworu Adama Mickiewicza „ Dziady”? Który z monarchów został wybrany na króla za życia panującego władcy ? I tak dalej... I tym podobne... .

Z tymi i innymi pytaniami z różnych dziedzin nauki zmierzyli się uczestnicy II Edycji Turnieju SMART GIMNAZJUM organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach.

Konkurs ten - to sprawdzian wiedzy, umiejętności kojarzenia faktów, a także zdolności interpretacji zjawisk - słowem - doskonały dodatek do osiągnięcia dojrzałości intelektualnej każdego młodego człowieka.

Chęć uczestnictwa w tegorocznych potyczkach z własną  erudycją zgłosiło kilkunastu uczniów szkół gimnazjalnych z Łap i okolicy, z których utworzono cztery grupy zadaniowe ,bo turniej SMART GIMNAZJUM jest grą zespołową. Nie od dziś wiadomo, że w zespole obowiązuje zasada muszkieterów ,czyli: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, dlatego zmagania „tęgich głów” z zagadnieniami konkursowymi wyłoniły bohaterów zbiorowych.

Po zakończeniu walecznego pojedynku uczestników, przy zachowaniu wszelkich reguł „fair play ”- Jury ogłosiło werdykt.

Na szczycie podium znalazł się zespół uczniów z Gimnazjum nr 1 im. ppłk. Stanisława Nilskiego- Łapińskiego w Łapach w składzie: Jan Topczewski, Eliza Łapińska, Aleksandra Łapińska, Zuzanna Warpechowska

II miejsce zajął zespół uczniów z Gimnazjum nr1 im. ppłk. Stanisława Nilskiego – Łapińskiego w Łapach w składzie: Dominika Łapińska, Jakub Bajda, Karol Wiśniewski, Mateusz Ignaczuk

III miejsce przypadło uczniom  z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Surażu        w składzie: Hubert Cimoch, Paula Anna Dunaj, Weronika Wołoszczyk,  Milena Tworkowska

Nagrodę za udział w turnieju  otrzymał zespół uczniów z Niepublicznego Gimnazjum w Łapach                  w składzie: Zofia Dobkowska, Magdalena Płońska, Michał Jabłoński, Kamil Kondraciuk

GRATULUJEMY !

Organizator konkursu - I Liceum Ogólnokształcące w Łapach - składa serdeczne podziękowanie instytucjom, które wspomogły zorganizowanie imprezy.

Sponsorzy Turnieju SMART GIMNAZJUM 2017:

Powiat Białostocki , Urząd Miasta i Gminy w Łapach,  Wspólnota Binduga, Stowarzyszenie „Łapski Ogólniak”

Informacja dla ZAINTERESOWANYCH - scenariusz zakłada, że ciąg dalszy gry edukacyjnej SMART GIMNAZJUM nastąpi za rok !

Turniej „SMART GIMNAZJUM” 2017