AAA
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach

Aktualności

20 grudnia 2017 00:16 | Aktualności

Wyjazd młodzieży do Białegostoku 2017

                                                      W ostatnim czasie w naszej szkole odbyły się dwie niezależne wycieczki do Białegostoku, w których uczestniczyła większa część społeczności szkolnej. Podczas wyjazdu grupy odwiedziły klub, w którym młodzież mogła skorzystać z gier zespołwych typu kręgle lub bilard.

W programie wycieczki znalazł się głównie polecany przez media film pt. „Najlepszy” do obejrzenia którego zachęcamy w poniższej recenzji.  


Film ,,Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego od 17 listopada 2017r. gości na ekranach polskich kin. Ekranizacja powstała na podstawie biografii sportowca Jerzego Górskiego, który został mistrzem świata w triathlonie i już po kilku dniach odbiła się dużym echem wśród odbiorców.

                W rolę biegacza wcielił się Jakub Gierszał znany między innymi z ,,Sali samobójców” czy ,,Pokotu”. Towarzyszą mu też takie gwiazdy polskiego kina jak Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos i Magdalena Cielecka.


                Film wprowadza nas w świat narkomanów, osób uzależnionych od alkoholu, zdeprawowanych. Już od pierwszych minut widz zostaje zderzony z brutalną rzeczywistością. Jurek – tytułowy Najlepszy – wraz ze swoją dziewczyną należą do grupy osób uzależnionych od morfiny. Ich świat krąży wokół strzykawek i prób uniknięcia milicji. Po drastycznej śmierci najbliższego przyjaciela, informacji o ciąży Grażyny i jej śmierci, w bohaterze zachodzi dużo zmian. Pod wpływem lekarki trafia on na terapię, gdzie zostaje zderzony sam na sam z własnymi problemami. Odnajduje sens życia w sporcie. Ostatnie kilometry biegu są kwintesencją wewnętrznego odcięcia się od złego.


                Historia zawarta w filmie ,,Najlepszy” uświadamia, że nawet z najgorszych problemów człowiek jest w stanie wyjść. Otoczenie w jakim przebywamy silnie na nas oddziałuje. Każdy z nas ma w życiu jakiś cel do którego realizacji powinien za wszelką cenę dążyć. Jest to bezsprzecznie jeden z lepszych polskich filmów chociażby ze względu na kunszt aktorski Jakuba Gierszała, który swoją rolę gra całym sobą. W pewnym momencie seansu widz przestaje czuć barierę szklanego ekranu i próbuje wraz z bohaterem rozwiązać jego problem. Zachęcamy do obejrzenia jeszcze niezdecydowanych.


Przeczytano: 228 razy. Wydrukuj|Do góry

Wycieczka klas 1B, 3B, 3C