12 maja 2018 19:32 | Aktualności

Bliski finał projektu "Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu" 2018

Młodzież naszego liceum zaangażowała się w ogólnopolski projekt "Akadamia Nowoczesnego Patriotyzmu".

Nowoczesny patriotyzm zrywa z błędnym przekonaniem, że miłość do Polski jest czymś archaicznym lub wstydliwym. Przeciwnie, postawa szacunku i oddania własnej Ojczyźnie w dzisiejszych czasach nic nie straciła na swojej aktualności.Zarazem określenie „nowoczesny” sugeruje, że pewne tradycyjne kategorie i sposoby pielęgnowania patriotyzmu kształtowane w okresie walki o niepodległość powinny dziś zostać uzupełnione o nowe spojrzenie. Łącząc nowoczesność z tradycją uczniowie podczas projektu starali się realizować trzy ścieżki: kulturę pamięci, samorządność i patriotyzm gospodarczy. Uczestnicy projektu brali udział w warsztatach w formie innowacyjnych symulacji, po czym otrzymali zadania do wykonania. Logowali się na platformie "Politikon", gdzie na start otrzymali punkty i grali, czyli kupowali i obstawiali zakłady - akcje, tak jak na giełdzie. Zakłady były związane z życiem politycznym Polski i świata. Uczniowie mogli przewidywać ich koniec w oparciu o swoje przeczucia i wiedzę. Inne zadania dotyczyły promowania postaw patriotycznych. Uczestnicy projektu nakręcili film na temat tego, jak rozumieją nowoczesny patriotyzm. Należało również przygotować projekt społeczny i wykonać jego prezentację.

Zadania zostały wykonane. 8 czerwca Wielki Finał VI Edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu w Warszawie.

Wszystkim zaangażowanym  w realizację zadań serdecznie dziękujemy.  Zachęcamy  do obejrzenia dwóch filmów prezentujących zrealizowane zadania i działania.

Koordynatorem projektu jest Pani Katarzyna Kulwicka

Filmy: