12 października 2018 15:18 | Aktualności

Święto Edukacji Narodowej 2018

Kwiaty, podziękowania, laudacje, wspólna zabawa nauczycieli i uczniów.

W I Liceum Ogólnokształcącym  im. A. Mickiewicza w Łapach obchodzono Dzień Edukacji Narodowej upamiętniający rocznicę powstania KEN powołanej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, uchwalonej  przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku. Święto pracowników oświaty - potocznie zwane Dniem Nauczyciela -  tym razem przybrało wymiar szczególny, ponieważ przypadło w czasie podwójnego Jubileuszu 100-lecia Niepodległości Polski i 75-lecia istnienia szkoły. Toteż tegoroczną uroczystość  szkolną potraktowano w sposób wyjątkowy. Zadbał o to Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza , który  wraz z uczniami Niepublicznego Gimnazjum w Łapach  przygotował okolicznościową akademię z poezją i  piosenką. Punktem kulminacyjnym programu stał się” Konkurs wiedzy wszelakiej”. Nauczyciele podzieleni na grupy, pod czujnym okiem JURY złożonego z przedstawicieli społeczności uczniowskiej, rozwiązywali zadania z różnych dziedzin nauki. Zamiana ról była więc świetną okazją do oceny wzajemnych relacji nauczycieli i uczniów, refleksji nad rolą każdego z nas w mechanizmie zdobywania wiedzy.

Dzień Edukacji Narodowej stał się także doskonałą okazją do nagradzania pedagogów i pracowników oświaty za ich szczególne osiągnięcia.

Tegoroczne grono wyróżnionych nauczycieli I Liceum  Ogólnokształcącego w  Łapach tworzą:

Joanna Gradkowska -Nagroda Starosty Powiatu Białostockiego , Katarzyna Kulwicka -Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz nauczyciele i pracownicy szkoły wyróżnieni Nagrodą Dyrektora.

Szanowni Państwo - serdecznie gratulujemy !

Bardzo dziękujemy młodzieży I LO oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, sprawiliście nam miłą niespodziankę Śmiech

Dzień Edukacji Narodowej 2018