17 października 2018 22:51 | Aktualności

Debata kandydatów na Burmistrza Łap 2018

17 października 2018r. w Domu Kultury w Łapach odbyła się debata kandydatów na Burmistrza Łap, przygotowana przez Samorząd Uczniowski naszego Liceum. Chęć uczestniczenia w debacie potwierdziło czterech kandydatów: p. Krzysztof Gołaszewski, p. Urszula Jabłońska, p. Piotr Łapszo, p. Sylwester Perkowski.

W porozumieniu z komitetami wyborczymi kandydatów wypracowano zasady obowiązujące podczas debaty. Zakres pytań na spotkanie opracował Samorząd Uczniowski w sześciu blokach tematycznych: wizja rozwoju miasta; edukacja; inwestycje w Łapach - pozyskiwanie inwestorów; ekologia i ochrona środowiska; promocja Łap; współpraca z młodzieżą.

Debatę kandydaci rozpoczęli od autoprezentacji. Następnie każdy odpowiadając na pięć pytań, musiał zmierzyć się z presją czasu, by jak najlepiej zaprezentować siebie i swój program wyborczy.

W scenariuszu spotkania przewidziano również pytania od publiczności. Indywidualne podsumowania kandydatów zakończyły debatę.

Wielkie zainteresowanie mieszkańców świadczy o dbałości o przyszłość gminy Łapy. Tym bardziej cieszymy się (my – uczniowie), iż mogliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom społeczności miasta.

Debata kandydatów na Burmistrza Łap 2018