08 grudnia 2014 17:16

Teatralne sukcesy 2014

W piątek, 28 listopada 2014 roku grupa teatralna Mniejsza Kaprys o To reprezentowała naszą szkołę na Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łomży. W konkursie wystawiliśmy "Karierę Johna Nowbody" - jednoaktówkę autorstwa Juliana Tuwima.

Śmiało można powiedzieć, że nasi szkolni aktorzy podbili serca publiczności łomżyńskiej. Ponadto ich występy wzbudziły także duże uznanie jury festiwalu. Przyznało ono szkolnemu spektaklowi pierwszą nagrodę festiwalu, co stanowi duże wyróżnienie.

Relacja o sukcesach festiwalowych nie byłaby pełna bez wspomnienia o przyznanej przez jury nagrodzie  aktorskiej, którą otrzymał Jakub Jeneralczuk, który brawurowo zagrał prezesa przedsiębiorstw reklamowych, chcących "zatrudnić" tytułowego Johna.

To było w piątek, a już w sobotę nasza grupa tradycyjnie wystąpiła na Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Białymstoku, festiwalu organizowanym przez Kuratorium Oświaty, gdzie spektakl "Kariera Johna Nowbody" otrzymał wyróżnienie. Zostaliśmy pokonani tylko przez teatr Igraszka z Białegostoku, który otrzymał I nagrodę.

Opiekunem grupy teatralnej już od wielu lat jest Adam Karasiewicz nauczyciel języka polskiego w I LO w Łapach.