16 stycznia 2015 12:21

"Wiem dlaczego wybieram" - podsumowanie projektu 2015

14 stycznia 2015 roku w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Łapach przy ul. Sikorskiego 22a o godzinie 16:00 odbyło się podsumowanie projektu "Wiem dlaczego wybieram" organizowane przez uczniów klasy I B.

Projekt ten miał na celu promocję frekwencji w wyborach powszechnych.  Uczniowie zamierzali zrealizować ten cel poprzez nagranie dwóch sond ulicznych, badając w nich wiedzę i opinię wyborców Łap.

Jedna sonda została przeprowadzona przed wyborami, druga - po. Padały w nich pytania zarówno o frekwencję, wiedzę, jak i poglądy np.: Czy płeć kandydata ma znaczenie? Kogo wybieramy w wyborach samorządowych? Czy uważasz, że głosujesz świadomie? Praca była bardzo żmudna, ponieważ większość przechodniów omijała uczniów na widok kamery. Jednak włożony trud zaowocował, czego dowodem są dwa filmy.

Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali swoją pracę oraz opowiadali o odczuciach jej towarzyszących. Poprzez tą akcję uczniowie zaangażowali się w życie społeczne, a także kształtowali w sobie postawy obywatelskie. Dzięki projektowi uzyskali również możliwość zobaczenia jak wygląda praca dziennikarza.

Opiekunem grupy w ramach w/w projektu była Wioletta Swisłocka-Gajdowska, wychowawca klasy 1 B  I LO im. Adama Mickiewicza w Łapach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, a młodzieży za przygotowanie prezentacji!

"Wiem dlaczego wybieram" - podsumowanie projektu 2015