SERDECZNIE WITAMY ::ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW::WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

11 marca 2015 14:19

Edukacja prawna 2015

9 marca 2015 r. uczniowie kl. 1 A, 2 B, 3 A naszej szkoły uczestniczyli, jako publiczność, w toczących się sprawach z zakresu prawa karnego w Sądzie Rejonowym.

Uczniowie śledzili przebieg rozprawy dotyczącej 12. oszustw bankowych. Uczestniczyli także w rozprawie dotyczącej oszustw gospodarczych oraz wypadku motocyklisty ze skutkem śmiertelnym. Wszyskie sprawy zakończono ogłoszonym wyrokiem.

Wraz z przewodnikiem, pracownikiem sądu, młodzież zwiedzała najciekawsze sale. Uczniowie klas oglądali salę nr IV - najnowocześniejszą w Polsce, do sądzenia głównie przestępczości zorganizowanej. Byli też w ''błękitnej sali" , gdzie przesłuchuje się dzieci w obecności psychologa i w salach aresztu, gdzie zatrzymywani są podejrzani, w obecności policji.

Dzień w sądzie to praktyczna lekcja z zakresu prawa.

Organizatorem wycieczki była p. Alicja Saeed.

Sąd Rejonowy 2015