03 maja 2015 21:37

Rocznica Święta Konstytucji 2015

W tym roku miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych, odprawioną przez księdza proboszcza Waldemara Krzywińskiego w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Uroczystość  została  poprzedzona programem artystycznym w wykonaniu uczniów naszego liceum, przygotowanym przez wychowawców klas pierwszych – panią Joannę Gradkowską, panią Alicję Saeed i panią Wiolettę Swisłocką-Gajdowską. Nosił on tytuł „Tracąc pamięć, gubimy swoją tożsamość” i składał się z wierszy oraz piosenek o tematyce patriotycznej, tych starszych oraz zupełnie współczesnych. Utwory przypominały o historycznym kontekście święta, a także mówiły o tym, jak wielkim zadaniem jest dzisiaj zachowanie polskości.

Po części artystycznej oraz liturgii, delegacje udały się pod Pomnik Niepodległości. Tu krótki rys historyczny przedstawił nauczyciel naszego liceum pan Wojciech Płoński, zaś po wystąpieniu pani burmistrz Urszuli Jabłońskiej i po modlitwie poprowadzonej przez księdza dziekana Krzysztofa Jurczaka, nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów  przez przedstawicieli różnych środowisk miasta i gminny.

W imieniu naszej szkoły wiązankę składał pan dyrektor Dariusz Wincenciak w asyście uczennic Natalii Łapińskiej i Róży Różanowskiej.

3 Maja 2015

Dopalacze