22 czerwca 2015 13:48

Kreatywna edukacja dla dzieci i młodzieży

Dobiegł końca program „Kreatywna edukacja dla dzieci i młodzieży", a wraz z nim skończył się okres pobytu w Łapach Pablo Andreu – wolontariusza z Hiszpanii. Wiele się przez ten czas działo, uczyliśmy się hiszpańskiego, uprawialiśmy wspólnie sport, poznawaliśmy kulturę i obyczaje Hiszpanów, uczyliśmy żyć Pablo w realiach Polski.

Nie tylko nasza społeczność szkolna miała możliwość uczenia się od Pablo i obcowania z nim. Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Łapach, Przedszkola nr 1 w Łapach, Wiejskiego Domu Kultury w Płonce Kościelnej uczestniczyły w zajęciach, które prowadził i różnego rodzaju przedsięwzięciach, które inicjował.

Podsumowując, uważam, że ten program pomógł spojrzeć nam na świat szerzej, dostarczył nowych doświadczeń i mam nadzieję, że  każdy z nas odkrył w sobie coś, czego do tej pory nie znał. Wierzę też, że sam Wolontariusz Pablo odbył bardzo przydatną lekcję, która pozwoli mu  odkryć w życiu to co najważniejsze i pozwoli mu odnaleźć drogę, którą będzie szedł w dalszym życiu.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pracę, pomoc i aktywnie uczestniczyli w projekcie.

Katarzyna Kulwicka – koordynator projektu