23 listopada 2015 21:06

Podsumowanie sportowego współzawodnictwa powiatowego szkół ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2014/2015

20 listopada 2015r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Łapach odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z powiatu białostockiego. A oto krótka charakterystyka.

Od 26.03.2015r. do 30.09.2015r. odbył się cykl imprez sportowych, w których wzięło udział pięć szkół z powiatu białostockiego. Imprezy te miały na celu popularyzację sportu, szerzenie ducha walki i rywalizacji, zasady „fair play” wśród młodzieży.

Szkoły z powiatu białostockiego miały możliwość wystartowania we wszystkich imprezach. Drużyna szkoły wygrywającej dany turniej otrzymywała za zwycięstwo 12 pkt., za II miejsce 10 pkt., za III miejsce 9 pkt., za IV miejsce 8 pkt. (przy czterech startujących drużynach) i 11pkt. za zwycięstwo, 9pkt. za II miejsce, 8pkt. za III miejsce (przy trzech zespołach). Drużyna, która nie wystartowała w jakiejś imprezie nie otrzymywała żadnych punktów. Do klasyfikacji końcowej całego współzawodnictwa wliczano pięć najlepszych występów, a przy równej liczbie punktów o kolejności miała decydować większa liczba miejsc pierwszych, drugich, itd.

Wyniki współzawodnictwa:

Miejsce V: Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej – 46pkt.

Miejsce IV: Liceum Plastyczne w Supraślu – 47pkt.

Miejsce III: Zespół Szkół w Michałowie - 55pkt.

Miejsce II: I Liceum Ogólnokształcące w Łapach – 56pkt.

Miejsce I: Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach - 60pkt.

Szczegóły w zakładce osiagnięcia / sportowe

Serdeczne podziękowania trenerom i młodzieży startującej w zawodach za udział.

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego 2015