28 lutego 2016 18:41

Światowe Dni Młodzieży 2016 r.

Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani jest  jednym z najważniejszych elementów przygotowania wszystkich Polaków do ŚDM.

Te dwa symbole pielgrzymują w pierwszym etapie do kościołów i parafii, a następnie do wszystkich wiernych. Dlatego też krzyż i ikona dotarły również do naszej szkoły.  Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego i Niepublicznego Gimnazjum wspólnie gościła je 24.02.2016r.

Przygotowana prezentacja multimedialna zapoznała uczniów z historią ŚWD oraz hasłem tegorocznego spotkania: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Na XXXI Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przygotowuje się grupa naszej młodzieży pod opieką ks. Marka Soliwody. Od kilku miesięcy spotykają się, aby jak najowocniej przeżywać święto wiary i doświadczać radości płynącej z tegorocznego międzynarodowego spotkania.

Światowe Dni Młodzieży 2016 r.