03 marca 2016 18:52

"Śpiewać każdy może"- nawet po europejsku 2016

Dnia 29.02.2016 w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku odbył się Konkurs Piosenki Europejskiej pt: „Śpiewać Każdy Może- nawet w Obcych Językach ”. Patronat honorowy nad konkursem objął  Podlaski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Białegostoku.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Głównym celem konkursu było propagowanie nauki języków obcych (języka niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, angielskiego), a także zainteresowanie uczniów muzyką obcojęzyczną i promocją kultury europejskiej poprzez muzykę.

W konkursie więzło udział ponad 30- stu młodych i zdolnych wokalistów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, wokalno- aktorskie, a także swoje umiejętności językowe.

Naszą  szkołę reprezentowała uczennica klasy III b Aneta Mazur, która wykonała piosenkę Laury Jansen - Use Somebody w języku niemieckim  i zdobyła wyróznienie.

Serdecznie gratulujemy Anecie i życzymy dalszych sukcesów

Konkurs piosenki 2016