SERDECZNIE WITAMY ::ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW::WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

22 marca 2016 15:01

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu 2016

W dniach 8-10 marca 2016 wybrani uczniowie klas 2A, 2B i 1B uczestniczyli w 3-dniowym cyklu warsztatów poświęconych polskiemu systemowi parlamentarnemu, samorządowemu i zaangażowaniu obywatelskiemu, poznali rzeczywiste mechanizmy, które rządzą życiem publicznym.

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to projekt ogólnopolski realizowany przez Klub Jagielloński. Zajęcia prowadzone były w formie innowacyjnych symulacji, gier i zajęć typu case study.

Pierwszym etapem projektu była symulacja odwzorowująca działania polskiego parlamentu. Na drugich warsztatach uczniowie przeprowadzili symulację rozwoju swojego miasta. Celem trzeciego warsztatu było zrealizowanie przez uczniów projektu społecznego na rzecz społeczności lokalnej w duchu nowoczesnego patriotyzmu.

Po zajęciach czestnicy Akademii otrzymali do wykonania 3 zadania.

- Pierwsza praca to przygotowanie  krótkiego filmiku (max. 150 sek.) na temat „Nowoczesny Patriota w mojej okolicy”.

- Drugie zadanie to przygotowanie zdjęcia – mema swojego miasta w zabawny, czy nawet ironiczny sposób.

- Trzecia praca to przeprowadzenie projektu społecznego,  przygotowanie jego prezentacji i umieszczenie jej na You Tube (max. 150 sek.).

Zwycięzcy Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu otrzymają Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Ekspertów.

Nagrodę Publiczności otrzyma szkoła, której prace w dniu zamknięcia głosowania – 1 czerwca będą miały największa ilość głosów w internetowym rankingu odnotowanym na stronie Akademii.

Natomiast Nagrodę Ekspertów otrzyma szkoła, która zostanie najwyżej oceniona  w trakcie 2- dniowego finałowego zjazdu, który odbędzie się w Krakowie 2-3 czerwca 2016.

A zatem zachęcamy do głosowania …….

Serdecznie zachęcamy do głosowania na I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach biorące udział w projekcie organizowanym przez Akademię Nowoczesnego Patriotyzmu.

Aby oddać głos należy kliknąć w poniższy link i postępować zgodnie ze wskazówkami podanymi poniżej prac konkursowych.

Na każdą z prac można oddać po jednym głosie (łącznie dwa głosy, ponieważ nasza szkoła zgłosiła dwie prace konkursowe).

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu.

Pozdrawiamy, uczniowie I LO biorący udział w projekcie. Uśmiech