13 czerwca 2016 18:44

Pola Nadziei 2016

W tym roku szkolnym wolontariusze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w 6. edycję Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Pola Nadziei” prowadzonej przez Fundację „Pomóż Im”, zajmującej się dziećmi z chorobami onkologicznymi i hospicjum dla nich.

Bieżąca odsłona akcji rozpoczęła się w październiku, kiedy to posadzone zostały przy szkole cebulki żonkili, symbolizujących nadzieję. Wczesną wiosną kwiaty można było zobaczyć w pełni kwitnące przy szkolnej bramie wejściowej.

W marcu Fundacja zorganizowała 4 – dniowy kurs dla wolontariuszy. W szkoleniu udział brała 12 – osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunem Panią Janiną Supińską. Uczniowie dowiedzieli się jak można pomagać chorym dzieciom i ich rodzinom. Prezes Fundacji Pan Arnold Sobolewski opowiadał o powstaniu, początkach oraz działalności Fundacji. Dr Emilia Sarnacka przybliżyła wolontariuszom prawa jakie im przysługują , a koordynator wolontariatu Pan Grzegorz Bejda dzielił się swoimi emocjami i wrażeniami, które towarzyszą każdemu spotkaniu z chorymi dziećmi.  Kolejne spotkanie poprowadził dr Mariusz Kuć – lekarz Domowego Hospicjum dla Dzieci.

Podsumowaniem kursu i pierwszym sprawdzianem dla nowych wolontariuszy był ich udział w dorocznej zbiórce na rzecz hospicjum pod hasłem „Żonkilowa kwesta”. W dniu 10 kwietnia grupa naszych wolontariuszy przeprowadziła zbiórkę wśród mieszkańców Łap. Młodzież zebrała i przekazała Fundacji 3535,85 zł.

Na początku czerwca Fundacja zaprosiła wolontariuszy na podsumowanie kampanii „Pola Nadziei 2015/2016”, gdzie zostały im wręczone  certyfikaty wolontariuszy oraz wyróżnienie „Siewca Nadziei”.

Pola Nadziei 2016