10 listopada 2016 15:11

Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości 2016

Dnia 10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody uroczystości rozpoczęły się złożeniem wiązanki kwiatów i zapaleniem znicza pod Obeliskiem przed szkołą, aby w ten sposób oddać hołd i uczcić pamięć Bohaterów, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz powiatu białostockiego, grono pedagogiczne i społeczność uczniowska I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach.

Wszystkich obecnych na akademii serdecznie powitał Dyrektor szkoły pan Dariusz Wincenciak. W podniosły nastrój uroczystości wprowadził wszystkich Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Karol Raciborski. Przypomniał historię Polaków, którzy pomimo wielu przeciwności, po 123 latach niewoli odzyskali wolną i niepodległą Polskę. Następnie każda z klas wykonała wybraną pieśń patriotyczną. Repertuar okazał się być bardzo szeroki:,,Legiony – Pierwsza Brygada”, ,,O mój rozmarynie”, ,,Dziewczyna w zielonej sukience” – to tylko niektóre z propozycji licealistów. Akademia zakończyła się uroczystym odśpiewaniem ,,Roty”.

Na zakończenie uroczystości Wicestarosta Powiatu Białostockiego pani Jolanta Den podziękowała uczniom oraz nauczycielom za piękne wykonania pieśni i pamięć o tak ważnym wydarzeniu. Zwróciła uwagę na szeroko pojmowane pojęcie patriotyzmu.

Serdecznie podziękowania wszystkim członkom Samorządu Uczniowskiego za oprawę uroczystości, Joannie Dąbrowskiej (1a) za pomoc w redagowaniu, wychowawcom i uczniom za przygotowanie pięknej i wartościowej lekcji patriotyzmu.

Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości 2016