18 listopada 2016 21:31

Oficjalne otwarcie obiektów sportowych 2016

Dnia 18 listopada 2016r. miało miejsce oficjalne otwarcie nowopowstałych obiektów sportowych przy naszej szkole. Należą do nich:  boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę, piłkę ręczną, oraz koszykówkę, a także czterotorowa bieżnia okrężna z nawierzchnią poliuretanową o długości 250 metrów. Obiekt został wyposażony w skocznię  w dal wraz z 42 metrowym rozbiegiem i ośmiometrową piaskownicą. Inwestycja zrealizowana została w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podlaskiego.

Uroczystość rozpoczęła się na sali gimnastycznej Liceum, a poprowadziły ją uczennice: Zofia Gołębiewska i Milena Falkowska. Wszystkich zebranych na uroczystości powitał dyrektor szkoły p. Dariusz Wincenciak. Wśród zaproszonych gości obecny był Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Bogdan Dyjuk,  doradca Wojewody Podlaskiego p. Roman Czepe, Dyrektor Wydział Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym p. Maria Marciszewska, Przewodniczący Rady Powiatu p. Zenon Żukowski, radni powiatowi: Maria Busłowska, Krzysztof Gołaszewski, Burmistrz Łap p. Urszula Jabłońska, ks. Kanonik Krzysztof Jurczak, dyrektorzy przedszkoli, szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Łap oraz miejscowości ościennych, grono pedagogiczne  i uczniowie I LO oraz sportowcy różnych szkół.

Dyrektor Dariusz Wincenciak przedstawił skróconą historię i kosztorys powstania bieżni i boiska wielofunkcyjnego. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na rolę sportu w rozwoju młodego człowieka. Kolejnym mówcą był członek Zarządu Województwa Podlaskiego, pan Bogdan Dyjuk, który wyraził nadzieję, iż nowy obiekt sportowy będzie chlubą nie tylko naszego Liceum, ale również całego miasta. Na ręce pana dyrektora został także przekazany nowy sprzęt sportowy. Następnie w imieniu starosty powiatu białostockiego list odczytała pani dyrektor Maria Marciszewska. Kolejnym mówcą był pan Roman Czepe. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się jak dawniej funkcjonowało  liceum i jak niezwykli ludzie w nim pracowali.

Po zakończeniu przemówień, nastąpił krótki pokaz judo oraz koszykówki przygotowany przez trenera Łukasza Półkośnika. W pokazie judo udział wzięli uczniowie: Maryla Kostyra, Gabriel Falkowski  oraz Gabriela Kamińska,  zaś w pokazie koszykówki Rafał Kamiński i Jakub Miłosiewicz. Wszyscy byli pod wrażeniem umiejętności młodych sportowców. Zgromadzeni goście mieli przyjemność obejrzeć także przedstawienie teatralne ,,Opowieści Giovanniego B.” na podstawie wybranych nowel z „Dekamerona”  Giovanniego Boccacia, w wykonaniu teatru szkolnego, którego opiekunem jest p. Adam Karasiewicz.

Kolejnym punktem uroczystości było uroczyste przecięcie wstęgi przez Członka Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdana Dyjuka w asyście p. Dyrektor Marii Marciszewskiej, Przewodniczacego Rady Powiatu Zenona Żukowskiego i Dyrektora szkoły Dariusza Wincenciak. Poświęcenia zaś nowopowstałej bieżni  dokonał proboszcz parafii pw. św. Krzyża w Łapach Ksiądz Kanonik Krzysztof Jurczak.

Na koniec odbyły się okolicznościowe biegi inauguracyjne. Na dystansie 250m rywalizowali uczniowie szkół podstawowych (dziewczęta i chłopcy), zaś gimnazjaliści spróbowali swych sił na dystansie 500m (również dziewczęta i chłopców). Zmagania biegaczy zwieńczyła rywalizacja sztafet szkół ponadgimnazjalnych 4x 250m.  Wszyscy sportowcy zostali nagrodzeni medalami.

Mądrość i sport to wartości, które muszą istnieć w zgodzie i harmonii. Mamy dzieję, iż nowa bieżnia czterotorowa będzie miejscem, gdzie niejeden młody talent sportowy rozwinie swoje skrzydła i przyniesie chlubę naszej szkole i miastu.

Serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

Uroczystość otwarcia obiektów sportowych 18.11.2016