18 listopada 2016 20:43

Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego Matura 1991

12 listopada w mury naszej szkoły po raz kolejny przybyli jej absolwenci sprzed lat. Było to wyjątkowe spotkanie zorganizowane w 25. rocznicę przystąpienia do egzaminu maturalnego i uczestniczyło w nim ponad 60 absolwentów rozpoczynający naukę w LO w 1987r. Zjazd zorganizowany został przez samych absolwentów, a nasze I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza, jak zawsze gościnne, udostępniło swoje progi nie tylko do zwiedzania, ale także do oficjalnej części spotkania.

Wśród zaproszonych przez organizatorów gości do sali nr 1. przybyli ks. prałat Józef Wyzner, dyrektor Jadwiga Maciejewska, dyrektor Fryderyk Nowicki oraz wychowawczyni Zofia Łapińska. Wśród tego szacownego grona nie mogło oczywiście zabraknąć naszego obecnego dyrektora pana Dariusza Wincenciaka. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć o pani Renacie Rodowicz-Holak, która wystąpiła w podwójnej roli: organizatora Zjazdu, jako absolwentka LO, oraz roli współgospodarza, jako obecny nauczyciel I LO.

Podczas spotkania w szkole, które zostało poprzedzone mszą świętą w Kościele św. Krzyża, zgromadzeni mogli obejrzeć specjalnie przygotowaną na tę okazję prezentację, w której wykorzystane zostały zdjęcia z tamtych lat, oraz kroniki Samorządu Uczniowskiego. Spotkanie, poprowadzone przez przedstawicieli ówczesnej Rady Samorządu Szkolnego, przebiegło w niezwykle serdecznej atmosferze. Było dużo śmiechu, ale także i okazji do wzruszeń. Po części oficjalnej uczestnicy i zaproszeni goście Zjazdu udali się do sali bankietowej.

Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego Matura 1991