11 grudnia 2016 19:02

Podsumowanie akcji Szlachetna Paczka 2016

W dniach 10-11 grudnia 2016r. odbył się finał ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza wspólnie z Niepublicznym Gimnazjum w Łapach zaangażowało się w pomoc dla jednej z rodzin zamieszkujących gminę Łapy.

Za zebrane środki zostały zakupione rzeczy, które przyczynią się do lepszego funkcjonowania tej rodziny. Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum dostarczyli paczkę do magazynu, z którego następnie trafiła do wybranej przez nas rodziny.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy wsparli tą akcję finansowo i rzeczowo:

Uczniom I LO im. A. Mickiewicza w Łapach,

Uczniom Niepublicznego Gimnazjum w Łapach,

Nauczycielom,

Dyrekcji,

a w szczególności Rodzicom i Babciom uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, a także Rodzicom Niepublicznego Gimnazjum,

Panom z firmy Neonet, za dosponsorowanie kuchenki elektryczno- gazowej,

Pani ze sklepu obuwniczego za radę i pomoc  szeroko rozumianą.

Podczas organizowania pomocy, doświadczyłam wielkiego Dobra, które popłynęło bezinteresownie z wielu stron. Chciałabym życzyć sobie i wszystkim, abyśmy częściej  potrafili postawić Dobro drugiego człowieka na pierwszym miejscu i czasami na chwilę zapomnieli o sobie, aby budować dobro wspólne.

Niedawno Pan Prezydent  Andrzej Duda w wystąpieniu  podczas Gali Finałowej I edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” powiedział: „Budowanie dobra wspólnego to nic innego jak właśnie dostrzeganie drugiego człowieka, jego potrzeb, jego problemów i pomoc w osiągnięciu coraz lepszego życia, pomoc w osiągnięciu równego statusu przez ludzi, którzy bardzo często go nie mają. To coś, co jest niezwykle cenne, a właściwie wręcz stanowi podstawę (…) nowoczesnego społeczeństwa i nowoczesnego państwa w najlepszym tego słowa znaczeniu.”

Jeszcze raz składam słowa podziękowania za okazaną dobroć.

Koordynator akcji w szkole

Katarzyna Kulwicka