13 grudnia 2016 07:18

Gala Wolontariatu 2016

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w ciągu całego roku działają na wielu płaszczyznach, a okres przedświąteczny jest dla nich czasem szczególnie wytężonej pracy. W dniach 4 i 10 grudnia zbieraliśmy żywność w łapskich sklepach na paczki świąteczne dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

Część żywności została przekazana na Roratnie Śniadania dla dzieci uczęszczających na poranną Mszę św. do kościoła Św. Krzyża w Łapach. Po każdej Mszy św. 11 grudnia przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek w ramach corocznej kwesty Bożonarodzeniowy Dar Serca. Celem kwesty jest dofinansowanie leczenia , rehabilitacji i profilaktyki zdrowotnej dzieci w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Nie zapominamy również o naszych cyklicznych odwiedzinach dzieci na oddziale onkologicznym w Białystoku. Wiemy jak bardzo są one im potrzebne , bo wnoszą radość i pogodę ducha w tym trudnym czasie walki z chorobą.

Po raz kolejny świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji 5 grudnia podczas uroczystej miejskiej gali Pani Burmistrz Urszula Jabłońska podziękowała osobom pracującym społecznie wręczając im upominki i okolicznościowe dyplomy. Naszą szkołę reprezentowała 14 osobowa grupa najaktywniejszej młodzieży wraz z opiekunem. Spotkanie uatrakcyjnił występ teatralny pt. „Przez pryzmat” w reżyserii Pana Radosława Zaremby w wykonaniu wolontariuszy działających przy MOPS oraz słodki poczęstunek z cukierni u Lecha.

Codziennie każdy z nas jest wolontariuszem, który z pokorą pomaga drugiemu człowiekowi. Nie rozdajemy pieniędzy, ale dajemy siebie w postaci swojego czasu, uśmiechu, gestu. Chociaż jesteśmy zabiegani i zajęci swoimi obowiązkami, to chęć dzielenia się dobrem z innymi jest dla nas priorytetem.

Gorące podziękowania wszystkim Wolontariuszom i opiekunowi p. Janinie Supińskiej.

Gala Wolontariatu 2016