SERDECZNIE WITAMY ::ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW::WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

14 grudnia 2016 14:35

Dzień Patrona Szkoły 2016

Przełom listopada i grudnia to czas, w którym cała społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach podejmuje działania poświęcone Patronowi Szkoły. Ich symbolem jest statuetka "Złote Pióro Wieszcza" oraz motto: "Ojczyzna, nauka i cnota".

Z tej okazji 14 grudnia 2016r w szkole odbyły się uroczystości upamiętniające wielkiego wieszcza literatury polskiej Adama Mickiewicza oraz turniej „SMART GIMNAZJUM”.

Turniej skierowany był do uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych gmin: Łapy, Sokoły, Suraż, Poświętne. Polegał on na zespołowym wykonaniu zadań, sprawdzających wiedzę i umiejętności zdobyte w szkole gimnazjalnej z przedmiotów: biologia, język angielski, matematyka, historia, język polski, chemia i geografia. Uczestnicy wykazywali się wiedzą interdyscyplinarną, wyobraźnią, kreatywnością, poczuciem humoru.

Nasze zaproszenie przyjęło osiem czteroosobowych drużyn szkół gimnazjalnych wraz z opiekunami:

• Gimnazjum im. Jana Pawła II w Surażu
  • Gimnazjum w Poświętnem
  • Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Sokołach
  • Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej
  • trzy drużyny z Gimnazjum nr 1 im. PPŁK. Stanisława Nilskiego-Łapińskiego w Łapach
  • Niepubliczne Gimnazjum w Łapach

Nad poprawnością rozwiązanych zadań czuwało profesjonalne jury składające się z nauczycieli i uczniów I LO.

Rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo motywująca, ale zaszczytne miano mogła zdobyć tylko jedna drużyna.

Po dogrywce, miano SMART GIMNAZJUM otrzymał zwycięski zespół z Niepublicznego Gimnazjum w Łapach.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i udział w turnieju.

W trakcie trwania turnieju z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy:

• wiersza "Hej, radością oczy błyszczą" w wykonaniu Jakuba Solarskiego (1C)
  • wiersza "Do M***Precz z moich oczu" w wykonaniu Katarzyny Kulwickiej (1C)
  • pięknego utworu Adama Mickiewicza "Niepewność" w wykonaniu Julii Perkowskiej (2A)
  • fragmentów "Pana Tadeusza" w wykonaniu Agaty Jakimiec (2B) i Mileny Falkowskiej (2B)
  • utworu muzyczno - instrumentalnego w wykonaniu Szymona Łupińskiego (1C) i Rafała Kamińskiego (1C)
Spotkanie z Mickiewiczem zakończyła grupa aktorów teatru szkolnego etiudą na podstawie ballady "Czaty".

Gorące podziękowania wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły zaangażowanym w organizację i prowadzenie Dnia Patrona Szkoły.

Dzień Patrona Szkoły 2016