SERDECZNIE WITAMY ::ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW::WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

09 marca 2017 17:55

Lekcje WOS-u w praktyce - symulacja sesji rady miejskiej 2017

9 marca 2017r uczniowie trzech klas - 1a, 1b, 2a uczestniczyli w sesji Uczniowskiej Rady Miejskiej w Łapach. Była to symulacja w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie.

Uczniowie podzieleni byli na grupy - radnych, sołectw i mieszkańców naszej gminy. Przygotowali wnioski, przedstawili na sesji, które były poddane dyskusji, a następnie przegłosowane przez radnych.

Wnioski radnych to: zagospodarowanie przestrzeni centrum Łap - renowacja budynku dworca, zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży, organizacja działań promujących gminę Łapy, dofinansowanie działalności stowarzyszenia "Petrus".

Wnioski sołectw to m.in. - zagospodarowanie wspólnej przestrzeni dla mieszkanców wsi, utworzenie parku z siłownią w Płonce Kościelnej, przekształcenie opuszczonego budynku straży pożarnej w Gąsówce Skwarki.

Problemy mieszkanców:  zanieczyszczenia na terenach wsi, zagrożenia dla mieszkańców Łap w wyniku braku miejsc bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, dofinansowanie zajęć dla grupy teatralnej "Kaprys mniejsza o to".

Przewodniczącym Rady był Gabriel Wielkopolski, wice-przewodniczący - Kinga Roszkowska i Jakub Borowski-Jocz.

Protokolanci - Agnieszka Roszkowska, Izabela Kozłowska i Zofia Gołębiewska.

Symulacja sesji była burzliwa, ciekawa, dobrze przygotowana. Uczniowie poznali realia prawdziwych sesji rady miejskiej.

Była to przydatna lekcja WOS-u w praktyce.

Nad metrytorycznym przygotowaniem uczniów czuwała p. Alicja Saeed, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

Lekcje WOS-u w praktyce - symulacja sesji rady miejskiej 2017