07 kwietnia 2017 11:20

Dzień otwarty szkoły 2017

7 kwietnia 2016 I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach otworzyło drzwi dla Gimnazjalistów.

Dzień otwarty to szczególny dzień, w którym szkoła może podzielić się ważnymi informacjami dotyczącymi oferty edukacyjnej.

Młodzież Liceum przygotowała młodszym kolegom i koleżankom prezentacje profili klas oraz zapraszała do zwiedzania nowocześnie wyposażonych pracowni przedmiotowych. Nieprawdopodobne zjawiska i ciekawe eksperymenty można było obejrzeć na profilu politechniczym oraz biotechnologicznym. Ciężkie zmagania naszych olimpijczyków z geografii i ich wspólne wycieczki uwieńczone na fotkach w pracowni geograficznej. W pracowniach językowych czekały na gimnazjalistów konkursy, a dla najlepszych również nagrody.

Interesujacą oprawę przygotował profil administracyjno - prawniczy. Mlodzież zaprezentowala dzień sprzed pół wieku, wykorzystując przedmioty codziennego użytku zebrane w muzeum szkonym. Ciekawe stroje i głośny śpiew przyciągał uwagę wszystkich zwiedzających. Można tu bylo skosztować wiejskiego chleba z ogórkiem i smalcem.

Z okazji dzisiejszego dnia odbyło się także spotkanie z fotografką, blogerką modową, absolwentką I LO Aleksandrą Dargiewicz. Ola, znana jako AlexDarg, w bardzo ciekawy sposób opowiadala o swojej pracy, o trudnych początkach, wzlotach i upadkach swojej kariery modowej. Ciepło wspominała lata spędzone w murach naszej szkoły, gdzie się naprawdę wszystko zaczęło. Poprzez edukację, zachęcała młodzież do realizowania i spełniania własnych marzeń.

Olu, serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia, za wspólnie spędzony czas, za wiele miłych wspomnień, którymi podzieliłaś się z młodzieżą.

Nie zabrakło też rozgrywek sportowych. Mecz towarzyski piłki siatkowej dziewcząt pomiędzy Gimnazjum nr1 w Łapach, a I LO zakończył się wynikiem 2:0. Gratulujemy!

Ogromne podziękowania młodzieży wszystkich klas, absolwentom, a także nauczycielom za pracę w przygotowanie dzisiejszego dnia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dzień otwarty szkoły 2017