Archiwum - Ogłoszenia

11 marca 2014 18:17

Drodzy Uczniowie 2014

14 i 15 maja 2014 r. do  naszej szkoły zawita niecodzienny gość w ramach akcji Deutsch Wagen Tour.

Jest to ogólnopolska inicjatywa promowania i nauczania języka niemieckiego.

Wybrane klasy zostaną zaproszone do udziału w warsztatach prowadzonych przez lektora Goethe Institut’u.

Tutaj zamieszczamy link, który przybliży Wam bardziej ideę projektu.   LINK

W związku z zaplanowaną wizytą naszego gościa, chcielibyśmy się do tego wydarzenia odpowiednio przygotować.

Zapraszam Was wszystkich do udziału w konkursie, który zostanie rozstrzygnięty podczas tych dni.

A oto tematy:

1. Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego? – napisz wiersz w języku polskim lub niemieckim. (oczywiste jest, że wolelibyśmy po niemiecku)
  2. Przedstaw jeden z 16 krajów związkowych w formie plakatu.
  3. Przedstaw najsłynniejsze miasta niemieckie i ich najważniejsze i charakterystyczne zabytki  - w formie prezentacji multimedialnej Power Point.
  4. Narysuj, namaluj, wyklej „jak wyobrażasz sobie Deutsch Wagen Tour”.

Za trzy pierwsze miejsca  przewidujemy nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy konkursu otrzymają oceny za aktywność z języka niemieckiego. Uśmiech

Zapraszam serdecznie do udziału

Katarzyna Kulwicka