SERDECZNIE WITAMY ::ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW::WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

Archiwum - Sport

04 listopada 2014 19:54

Podsumowanie sportowego współzawodnictwa powiatowego szkół ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2013/2014

W dniu 31 października 2014 r. odbyła się uroczystość podsumowująca sportowe rozgrywki szkół ponadgimnazjalnych powiatu białostockiego. Od 24 kwietnia 2014r. do 21 października 2014r. odbył się cykl imprez sportowych, w których wzięło udział pięć szkół z powiatu białostockiego. Imprezy te miały na celu popularyzację sportu, szerzenie ducha walki i rywalizacji, zasady „fair play” wśród młodzieży.

Dzisiaj przyszedł czas na podsumowanie tego współzawodnictwa, wręczenie pucharów,
dyplomów i nagród w postaci sprzętu sportowego najlepszym szkołom.
Szkoły z powiatu białostockiego miały możliwość wystartowania we wszystkich
imprezach. Drużyna szkoły wygrywającej dany turniej otrzymywała za zwycięstwo 12 pkt., za II miejsce 10 pkt., za III miejsce 9 pkt., za IV miejsce 8 pkt. (przy czterech startujących drużynach) i 11pkt. za zwycięstwo, 9pkt. za II miejsce, 8pkt. za III miejsce (przy trzech zespołach). Drużyna, która nie wystartowała w jakiejś imprezie nie otrzymywała żadnych punktów. Do klasyfikacji końcowej całego współzawodnictwa wliczano pięć najlepszych występów, a przy równej liczbie punktów o kolejności miała decydować większa liczba miejsc pierwszych, drugich, itd.

Wyniki współzawodnictwa:
Miejsce V: Liceum Plastyczne w Supraślu – 38pkt.

Miejsce IV: Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej – 46pkt.

Miejsce III: Zespół Szkół w Michałowie - 48pkt.

Miejsce II: I Liceum Ogólnokształcące w Łapach – 51pkt.

Miejsce I: Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach - 56pkt.

Serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Białymstoku za
sfinansowanie współzawodnictwa, a Dyrektorom Szkół, nauczycielom i młodzieży
startującej w zawodach za udział.

Szczegółowe wyniki poszczególnych dyscyplin znajdują się w zakładce OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE.