SERDECZNIE WITAMY ::ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW::WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

Archiwum - Sport

12 marca 2015 10:49

Mamy BRĄZ !!!

W dniu 11 marca 2015r w VI LO w Białymstoku odbył się Turniej Finałowy w koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego.

Jak wiadomo do tego turnieju awansowała nasza szkolna drużyna z bardzo dobrym bilansem: na 11 rozegranych meczy 9 zwycieństw. Taki dorobek punktowy stwarzał realne szanse walki o złoty medal.

W pierwszym decydującym o awansie do wielkiego finału meczu zagraliśmy z drużyną z  II LO w Łomży. Po wyrównanym meczu niestety przegraliśmy 36-44 /6-13, 11-8, 4-13, 15-10/. O wyniku zdecydowała słabsza niż zwykle dyspzycja strzelecka naszych graczy jak i wielka presja wyniku. Nie pomogła obecność na trynunach naszych kibiców na czele z p.Dyrektorem naszej szkoły.

Złoty medal to nasze wielkie marzenie, niestety jeszcze nie spełnione. Należy dodać że z tą łomżyńską drużyną wygraliśmy w tegorocznych rozgrywkach.

Czekał nas mecz o brązowy medal z drużyną z II LO z Białegostoku. Aby wywalczyć ten upragniony medal należało szybko zapomnieć o przykrej porażce i po 20 minutowej przerwie zmierzyć się z nowym wyzwaniem. Nasza drużyna po pasjonującej walce nie zawiodła dając od 2 kwarty tego meczu koncert gry, ta pierwsza przegrana wysoko kwarta nie napawała optymistyczne. Na słowa uznania zasługuje cały zespół. Wszyscy grali z lepszym lub gorszym skutkiem, ale do zwycieństwa poprowadził pozostałych:

• kapitan Bartek Góralczyk,
  • nasz najlepszy strzelec Paweł Łapiński,
  • Łukasz Bujno,
  • Matusz Czajkowski-specjalista od zadań specjalnych,
  • Sebastian Czajkowski,
  • Karol Łapiński,
  • Piotr Skomarowski,
  • Bartek Perkowski i
  • Michał Komar.

Brawo chłopcy, wielkie gratulacje!

Wynik tego historycznego meczu 66-52 /7-21, 21-12, 18-15, 20-4/.

SUKCES zachęca do dalszej pracy.Część drużyny niestety kończy szkołę i musimy myśleć o następcach. Zachęcamy wszystkich którzy czują się na siłach do podjęcia treningów, a uczniów kończących Gimnazjum do przyjścia do nas, bo oprócz dobrego poziomu nauczania mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań.

Naszym wspaniałym brązowym medalistom, którzy w maju zagrają kolejny mecz, tym razem na maturze, połamania piór i samych maksymalnych not procentowych.

Trenerem zwycięskiej drużyny jest p. Andrzej Nowak.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy wyniku!

Złoty medal medal w licealiadzie w koszykówce chłopców zdobyła drużyna z VI LO Białystok wysoko wygrywając z II LO Łomża. Nasza medalowa drużyna w tym roku jako jedyna wysoko bo różnicą 30 pkt. pokonała aktualnego mistrza woj.podlaskiego.

Brązowy sukces 2015