I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach
https://lo-lapy.superszkolna.pl

16 maja 2019 21:19 | Aktualności

Konkurs piosenki 2019 


                            Już po raz ósmy 16 maja w I Liceum Ogólnokształcącym im. A.Mickiewicza w Łapach odbył się konkurs wokalny „Śpiew i języki to moja pasja”. Dziewiętnastu uczniów klas 6-8 szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjów mogli wykazać się umiejętnościami językowymi oraz wokalnymi.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja piosenki obcojęzycznej, prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców, a także wymiana doświadczeń między wykonawcami oraz nauczycielami. Bardzo ważnym zadaniem festiwalu jest również motywowanie uczniów do nauki języków obcych poprzez piosenkę.

Jury oceniało poprawność językową, umiejętności muzyczne oraz ogólny wyraz artystyczny wykonywanej piosenki. Zdaniem jury tegoroczny konkurs był na bardzo wysokim poziomie.

Jury po burzliwych naradach udało się wyłonić zwycięzców.


Pierwsze miejsce ex aequo zdobyli:

Agata Galent z klasy VIII Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach z utworem "Shallow" (Lady Gaga, Brandley Cooper) oraz Oskar Misiewicz z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Kardynała S.Wyszyńskiego w Łapach z piosenką  „You raise me up” (Josh Groban).


Drugie miejsce ex aequo zdobyli:

Zofia Porowska z kl. 3ag Niepublicznego Gimnazjum w Łapach z utworem „All I want” (Kodaline) oraz Radosław Skorupski z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Kardynała S.Wyszyńskiego w Łapach z piosenką „Shotgun” (George Ezra)


Trzecie miejsce ex aequo zdobyli:

Oliwia Demiańczuk (kl. 7) oraz Aleksandra Karasiewicz (kl. 6) ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach


Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów!!

 

Sponsorami festiwalu byli: Opera i Filharmonia Podlaska, Stowarzyszenie „Łapski ogólniak”, wydawnictwa: Express Publishing, Oxford, Pearson oraz Portal Librus.