I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach
https://lo-lapy.superszkolna.pl

10 czerwca 2019 11:14 | Aktualności

Finał Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu 2019

 

 

 

 

 

                                    Wróciliśmy szczęśliwi i podekscytowani z Wielkiego Finału projektu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu z zasłużonym mianem finalisty. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów o naszych projektach, naszym zaangażowaniu, naszych nauczycielach. 
Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie „Co Ty zrobisz dla Polski?” Uczestnicy projektu nie mieliby problemu z odpowiedzią na nie. A Ty? - co Ty byś na to pytanie odpowiedział? Do takich refleksji zmusił nas Patrick Ney – dziennikarz, reżyser, Brytyjczyk, który podziwia nasz naród, naszych bohaterskich przodków, do tego stopnia, że chce być Polakiem i nim się już czuje. Jest autorem wielu filmów o Polsce, interesuje się naszą historią i o tej historii mówi. Słuchając jego wypowiedzi czuliśmy się dumni z naszego kraju i ludzi, którzy tak wiele dla nas zrobili.
Czujemy się zobowiązani do tego, aby dbać o naszą Ojczyznę. Wiemy, że wiele od nas zależy, nie możemy zmarnować danego nam czasu, nie może zabraknąć nam słów i czynów, aby odpowiedzieć na pytanie: „A co Ty robisz dla Polski?” 
Dzięki Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu dane nam było odpowiedzieć na to pytanie.