06 lutego 2019 22:25 | Aktualności

Młodzież naszej szkoły w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie 2019

5 lutego w ramach uczestnictwa w projekcie „Wiedza i kompetencje” uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji oraz przypatrzeć się jej największym zdobyczom: pismu, filozofii, sztuce oraz technice.

Wyjątkowo interesujące okazały się zajęcia w laboratorium fizycznym, podczas których młodzież otrzymała sporą dawkę wiedzy oraz mogła przeprowadzić eksperymenty własnoręcznie.

Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające, że trzeba na nie przeznaczyć co najmniej kilka godzin. Po zwiedzaniu uczniowie udali się na obiad w Wiem Bistro mieszczącym się na terenie Centrum, następnie wyruszyli w podróż powrotną. Dzięki tej wspaniałej wycieczce młodzież miała okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się bawić.

Joanna Murawska

Centrum Nauki Kopernik