21 marca 2019 09:28 | Aktualności

Wycieczka do kina 2019

Uczniowie klasy II A wybrali się do kina, aby obejrzeć najnowszy film Władysława Pasikowskiego „Kurier”. Jest to zekranizowana opowieść o Zdzisławie Janie Nowaku Jeziorańskim emisariuszu Rządu Polskiego w Londynie, aktywnie działającym na rzecz wolnej i niepodległej Polski w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu. To także film o gorących miesiącach roku 1944  poprzedzających wybuch Powstania Warszawskiego, o oporze wobec Niemców w okupowanej Polsce. Wiarygodne, hipnotyzujące sceny, wywołujące inteligentne emocje. Wyprawa w przeszłość w doborowej obsadzie aktorskiej / wśród aktorów - absolwent naszej szkoły –  Maciej Mikołajczyk /. Atrakcyjne kino otwierające uczniom karty historii, której być może nie znali, a z której mogą być dumni.

Po spotkaniu z „ Kurierem z Warszawy” spotkała nas  niespodzianka podczas spaceru w plenerze! Młodzież została zaproszona do udziału w programie POLO TV. Odwaga i umiejętności wokalne jak zwykle nie zawiodły.

Wycieczka do kina 2019