23 marca 2019 23:58 | Aktualności

Projekt Wiedza i kompetencje 2019

Dnia 22 marca uczniowie naszej szkoły, uczestniczący w projekcie „Wiedza i kompetencje” udali się na dni otwarte do Politechniki Białostockiej. Na początku odbyło się spotkanie dotyczące rekrutacji, przedstawiono młodzieży bogatą ofertę kierunków studiów, omówiono szczegółowo zasady przeliczania punktów za przedmioty zdawane na maturze oraz podkreślono walory tej uczelni. Następnie mogliśmy zwiedzać różne wydziały, na których zaproponowano nam atrakcyjne zajęcia. Na wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska poznawaliśmy świat zapachów. Uczniowie mieli możliwość komponowania i tworzenia swoich własnych zapachów. Poznawali również świat mikroorganizmów, tworząc swoje własne szkiełka, które następnie oglądali pod mikroskopem. Odwiedziliśmy również wydział Mechaniczny, na którym obejrzeliśmy zrobotyzowaną linię produkcyjną, dowiedzieliśmy się jak działa, jakie mechanizmy sprawiają, że wszystko tak ze sobą współgra. Jedną z ciekawszych atrakcji były prezentacje młodych naukowców - łaziki marsjańskie, wózek inwalidzki ułatwiający poruszanie się osobie niepełnosprawnej, czy słynny bolid znany jako pojazd wyścigowy. Wiele z tych prezentowanych wynalazków zdobyło wiele nagród międzynarodowych. Młodzi naukowcy z Politechniki Białostockiej rozsławiają w świecie nasz kraj. Byliśmy pod wrażeniem ich zainteresowań, pasji i zapału. Po zapoznaniu się z ofertą uczelni udaliśmy się na posiłek i przy pysznej pizzy rozmawialiśmy o wrażeniach wyniesionych z uczelni.

Fotorelacja z wyjazdu na Politechnikę Białostocką w ramach projektu "Wiedza i kompetencje"

Politechnika Białostocka - projekt "Wiedza i kompetencje"