28 marca 2019 19:19 | Aktualności

Wycieczka do Białegostoku w ramach projektu Wiedza i kompetencje 2019

28 marca 2019 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Łapach po raz kolejny uczestniczyli w wycieczce w ramach projektu Wiedza i kompetencje.

Młodzież zwiedziła dzisiaj Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze na Wydziale Biologii oraz laboratoria w Instytucie Chemii Uniwersytetu w Białymstoku. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się żywe zwierzęta: węże, jaszczurki...i pająki.
Uczniowie mogli zobaczyć jak ciekawe prace badawcze prowadzą studenci, poznali sprzęt laboratoryjny, między innymi do prowadzenia chromatografii.
W auli uniwersytetu uczniowie wysłuchali  bardzo ciekawego wykładu  profesora Ryszarda Łaźnego CHEMIA LECZY CZY TRUJE?
Na zakończenie wycieczki młodzież otrzymała poczęstunek w Bistro Pieprz i Wanilia, które znajduje się na terenie  Kampusu UwB.

Uniwersytet w Białymstoku - projekt "Wiedza i kompetencje"