03 kwietnia 2019 00:53 | Aktualności

Torby bumerangi – włącz się w akcję! 2019

torby bumerangi

Drodzy mieszkańcy Miasta i Gminy Łapy!

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach w ramach ogólnopolskiego projektu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu podjęli działanie, mające na celu ograniczenie ilości plastikowych toreb poprzez utworzenie punktów wymiany toreb wielorazowych w punktach handlowych. Jedną z naszych inicjatyw jest wprowadzenie w obieg tzw. torby bumerang. Już od następnego tygodnia dzięki przychylności prezesa PSS Społem w Łapach, torby bumerangi dostępne będą w lokalnych sklepach Gama. Na czym polega akcja? W każdym sklepie Gama zostanie wstawiony pojemnik z torbami ekologicznymi, będzie on opatrzony tabliczką „Torby Bumerangi”. Dzięki temu, każdy będzie miał  możliwość pożyczenia takiej torby – bez opłat lub podzielenia się swoimi nadmiarowymi torbami wielorazowymi.

Motto akcji: „ Weź,  jeśli potrzebujesz. Przynieś, jeśli masz za dużo”

Korzyści są podwójne – nasze niewykorzystane zasoby służą innym, a do środowiska trafia mniej toreb jednorazowego użytku.

Dajmy przykład świadomej konsumpcji!

Jeśli jesteś prywatnym przedsiębiorcą i prowadzisz punkt handlowo – usługowy, przyłącz się i daj nam o tym znać na facebooku I Liceum Ogólnokształcącego im.Adama Mickiewicza w Łapach.