15 kwietnia 2019 22:03 | Aktualności

Sukcesy recytatorów

img_20190221_130516784a.jpg

Znakomitym osiągnięciem zakończył się udział uczniów naszej szkoły - Natalii Raciborskiej i Macieja Czerklańskiego w eliminacjach wojewódzkich 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Białymstoku. Wystąpili oni w kategorii recytacji młodzieży i okazalo się, że Maciej wygrał, zdobywając I miejsce, zaś Natalia otrzymała wyróżnienie. Laureat pierwszej nagrody recytował wiersz Bolesława Leśmiana i fragment z "Niedźwiedzia" Antoniego Czechowa, natomiast Natalia mówiła wiersz i fragment prozy autorstwa Juliana Tuwima.

W przypadku Maćka jest to drugie z rzędu zwycięstwo w tym prestiżowym konkursie na _mg_1939.jpgetapie wojewódzkim (rok temu również triumfował w tej kategorii). Podobnie jak w tamtym roku, tak i teraz będzie on reprezentował  województwo podlaskie na krajowym finale w Ostrołęce. Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia: najpierw na maturze :) , a potem Maćkowi, na finale 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Zdjęcia: