25 kwietnia 2019 19:42 | Aktualności

Uroczystość pożegnania Uczniów klas trzecich 2019

25 kwietnia bieżącego roku pożegnaliśmy kolejną grupę absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach. Wszyscy tegoroczni maturzyści zebrali się na sali gimnastycznej szkoły, a towarzyszyli im nauczyciele, wychowawcy, rodzice i koledzy z młodszych klas.

Głos zabrał pan dyrektor Dariusz Wincenciak, wicestarosta powiatu białostockiego pan Roman Czepe, obecna przewodnicząca samorządu uczniowskiego Maria Gołębiewska, była przewodnicząca Zofia Gołębiewska. W imieniu absolwentów przemówiła Joanna Dąbrowksa dziękując dyrekcji, nauczycielom, a przede wszystkim swoim wychowawcom za trud włożony w kształtowanie młodych osobowości oraz postaw etycznych, za zaangażowanie, poświęcenie i uczenie właściwych relacji międzyludzkich, za wiedzę merytoryczną i praktyczną.
Wzruszający był również moment przekazania sztandaru uczniom klas drugich, bo sztandar jest nie tylko symbolem naszej szkoły, ale też postawy obywatelskiej, która jest przez szkołę kształtowana.

W tej tak bardzo uroczystej atmosferze zostały wręczone z rąk samego wicestarosty nagrody tym Absolwentom, którzy szczególnie wyróżnili się osiągając wysokie wyniki w nauce lub też zdobywając wysokie miejsca w konkursach i zawodach. Kolejny rok nauki dopisał aż piętnaścioro Absolwentów do Złotej Księgi.

Na zakończenie uroczystości, wręczone zostały Wincenty w kategoriach:

Mistrz kaligrafii i pisma lekarskiego ze skłonnościami do pytania: „Co tu jest napisane?” – zwyciężczynią została wychowawczyni kl. IIIA p. Renata Rodowicz- Holak.
Mistrz trzymania ręki na pulsie klasy oraz formowania młodych, gniewnych talentów w iście germańskim stylu - zwyciężczynią została wychowawczyni kl. IIIB p. Hanna Wiercińska.
Mistrz wplątywania anegdotek na lekcji w każdym możliwym momencie i w każdej możliwej okazji - zwyciężczynią została wychowawczyni kl. IIIC p. Joanna Gradkowska

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie ceremonii i dbali o jej prawidłowy przebieg.

Trzecioklasistom opuszczającym próg Liceum życzymy wszystkiego co najlepsze, dostania się na wymarzone studia, udanych wakacji. Mamy nadzieję, iż jeszcze nie raz odwiedzicie mury tej szkoły, by wraz z nauczycielami i młodszymi kolegami odświeżyć wspomnienia.

Do zobaczenia, powodzenia na maturze!!!

Uroczystość pożegnania Uczniów klas trzecich 2019