17 maja 2019 11:57 | Aktualności

,,Porozmawiajmy o młodzieży dzisiaj ..." 2019

16 maja 2019 r. młodzież naszego liceum wraz z nauczycielami Panią Katarzyna Kulwicką i Panią Joanną Murawską oraz Panem Dyrektorem Dariuszem Wincenciak uczestniczyła w konferencji pt.,,Porozmawiajmy o młodzieży dzisiaj ..." zorganizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Łapach.

Spotkanie miało miejsce w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Łapach i rozpoczęło się o godz. 8:30. Obecne były władze lokalne - Pan Wicestarosta Roman Czepe i Pan Burmistrz Krzysztof Gołaszewski. Uczniowie naszego liceum Maria Gołębiewska, Marta Czajkowska i Łukasz Perkowski przedstawili portret współczesnej młodzieży, mówiąc o konsekwencjach oraz przyjemnościach "bycia młodym" dzisiaj.

Kolejnym punktem programu był trzyetapowy wykład na temat problemów, zagrożeń i wychowania młodzieży przeprowadzony przez Panią Psycholog Małgorzatę Łuba. Prezentacja była niezwykle interesująca i każdego z nas skłoniła do refleksji.  Każda część wykładu była zakończona wystąpieniem pedagogów i nauczycieli, także z naszego liceum, obecnych na spotkaniu, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami  dotyczącymi pracy z dzisiejszą młodzieżą. Konferencja zakończyła się dyskusją, w której każdy obecny na sali mógł podzielić się swoimi przemyśleniami, wyciągnąć wnioski z dzisiejszego spotkania. Wszyscy uczestnicy – młodzież i dorośli -  z pewnością odebrali  konferencję jako nowe i ciekawe doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci.

Marta Czajkowska kl.2B

,,Porozmawiajmy o młodzieży dzisiaj ..." 2019