10 czerwca 2019 11:16 | Aktualności

JUBILEUSZ 75 - LECIA I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO im. ADAMA MICKIEWICZA w ŁAPACH. V ZJAZD ABSOLWENTÓW 2019

Rok 1944 – to był szczególny rok w życiu pewnej lokalnej społeczności. Rok 2019 – to jest szczególny rok w życiu owej społeczności.

Co łączy ten czas 75 lat?  Istnienie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach.

Dostojny Jubileusz obchodzi pierwsza w mieście szkoła średnia, która powstała niczym feniks z popiołów wojennej pożogi, na przekór wszelkim dziejowym trudnościom.

75 świeczek na urodzinowym torcie - to dobry moment na refleksje, podsumowania, bilans osiągnięć.      Sporo wiedzy o historii szkoły, jej osiągnięciach, sukcesach opublikowano w mediach, umieszczono w kronikach szkoły, utrwalono na czarno-białych lub kolorowych fotografiach, a Jubileusz – to strażnik pamięci o Twórcach tych dziejówNauczycielach, Uczniach, Wspólnocie Szkolnej.

Bez nich nie byłoby powodu do świętowania. Potwierdzają to słowa Jonatana Edwards’a:

„Nauczyciele i uczniowie to dwie uzupełniające się zmienne:

żadna nie byłaby tym, czym jest, bez obecności tej drugiej”

SZCZEGÓŁOWY PRZEBIEG UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZU 75 - LECIA OPISUJEMY W ZAKŁADCE JUBILEUSZE.

Ewa Gierałtowska

JUBILEUSZ 75 - LECIA LICEUM. V ZJAZD ABSOLWENTÓW 2019