17 czerwca 2019 08:25 | Aktualności

mLegitymacja

Szkoła podpisała porozumienie w sprawie wykorzystywania systemu teleinformatycznego i publicznej aplikacji mobilnej w celu wydawania mLegitymacji szkolnej pomiędzy:

Ministrem Cyfryzacji a Szkołą I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach. Strony podjęły decyzję oraz wyrażają wolę i gotowość podjęcia współpracy.

Przedmiotem Porozumienia jest określenie zasad współpracy przy wydawaniu mLegitymacji szkolnej w celu umożliwienia uczniom korzystania z wiarygodnego, opcjonalnego i dodatkowego sposobu okazywania legitymacji szkolnej. mLegitymacja szkolna stanowi kolejny krok w rozwoju mobilnych usług cyfrowych, a jej rozwój wymaga współpracy Ministra Cyfryzacji jako ministra odpowiedzialnego za informatyzację oraz Dyrektora szkoły.

Okazanie mLegitymacji szkolnej:

Użytkownik może okazać drugiej osobie swoje dane osobowe na ekranie urządzenia mobilnego, którym się posługuje. Funkcja dostępna jest po wybraniu ikony usługi mLegitymacja szkolna z ekranu startowego Aplikacji.

Od 1 września młodzież I LO w Łapach będzie mogła korzystać z cyfrowych usług mLegitymacja.

Dariusz Wincenciak