AAA
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach
SERDECZNIE WITAMY ::ZAPRASZAMY ÓSMOKLASISTÓW I GIMNAZJALISTÓW

Aktualności

17 czerwca 2019 22:38 | Aktualności

Wielki sukces recytatorski 2019

 
                              W dniach 12-15 czerwca po raz sześćdziesiąty czwarty odbywało finałowe spotkanie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Miastem gospodarzem tego najstarszego polskiego konkursu słowa była w tym roku Ostrołęka, zaś reprezentantem województwa podlaskiego, podobnie jak rok wcześniej Maciej Czerklański, tegoroczny maturzysta z naszego liceum.


Do finału zakwalifikowano 53 recytatorów ze wszystkich regionów kraju. Oceniało ich jury w składzie: dr hab. Bożena Suchocka, Michał Kurek, prof. dr hab. Krzysztof Mrowcewicz, prof. Lech Śliwonik oraz Bartosz Zaczykiewicz. To właśnie to szacowne grono, składające się z wybitnych znawców słowa, postanowiło przyznać Maćkowi II nagrodę w tym prestiżowym konkursie, którego laureatami w przeszłości byli wybitni polscy aktorzy.


W tym miejscu trzeba zaznaczyć, iż jest to najwyższe miejsce w historii startów łapskich recytatorów w tym konkursie. Mimo, iż co roku z naszego miasta wielu adeptów sztuki słowa próbuje swoich sił w owym słynnym przeglądzie, nikt jeszcze nie zaszedł tak wysoko. Dlatego też Maćkowi składamy wielkie gratulacje, życząc dalszych sukcesów na scenie i wielu wspaniałych osiągnięć.Przeczytano: 154 razy. Wydrukuj|Do góry

Wielki sukces recytatorski 2019

Jubileusz 75-lecia szkoły